Evrim Karşıtı, Neandertal Cevap

Uyarı: Bu sayfadaki yazılar kodoman’a ait olmayıp, kodoman, Neandertal adlı yazıya, bir başkası tarafından dışarıdan verilen cevaptır. Yazının adresi: http://evrimkarsiti.blogcu.com/4148866/


Cevabı için tıklayın

Psikolojik fark sunulması beklenmiyordu herhalde? Elbette anatomik fark sunulacak. Niçin yazınızda, sunmuş olduğum ve “Birkaç” denerek küçümsenen farklar sunulup, değerlendirilmemiş? Siz benim yazıma herhangi bir cevap vermemişsiniz ki, Harun Yahya’nın neandertallerle ilgili çarpıtmalarını sunmak için benim yazımı bahane olarak kullanmışsınız. Kendi kişisel yorumunuza hiçbir dayanak getirmeksizin, “ki bu farklar ırksal farklılıklardır” gibi fazlasıyla öznel bir ifadeyle tüm verdiğim farkları hiç saymışsınız. Neden o sıraladığım farkları, günümüz ırklarından sunmadınız? Sunamazsınız çünkü günümüz ırklarında bu türden farklar yoktur.

Birkaç denerek küçümsenmişmiş.Kendi yazısında da ne demiş: ”Bir iki tanesini sıralıyalım”. Demek ben küçümsemişim ha!

Ayrıca Harun Yahya’yı konuya karıştırmayın.Böyle yapmanız, sadece demagoji olur.

Çarpıtma mı? Ben hiçbir çarpıtma yapmadım. Günümüz ırklarında bu tür farklar yoktur ifadesi yalan. Günümüz ırkları arasındaki farklar vardır. Önceki yazımda verdiğim alıntılara bakabilirsiniz. Günümüzde insanların bir araya gelip kaynaşması daha çok olduğu, coğrafi izolasyon pek olmadığı için, ırklar zamanla daha çok birbirine benzemektedir. (Fakat hala arasında büyük farklar olan ırklar görülmektedir).Bütün insan ırklarını tek bir ülkede toplarsanız, karışık evlilikler sonucunda belli bir zaman sonra birbirine çok benzeyen ”tek bir ırk” oluşacaktır. Coğrafi izolasyon ise ters bir şekilde canlı kombinasyonunu ayırarak, canlıların gen kombinasyonunun kendi aralarında sınırlı kalmasını sağlayar.Bu da bazı özellikleri ön plana çıkarabilmektedir.

Günümüzdeki ırklar arasındaki kafatası farklılıklarına bakalım.Bir de neandertal var.Sırayla: Zaireli, Eskimolu, Alman, Bengalili, Neandertal

evrimkarsiti_zaireli.jpgevrimkarsiti_eskimo_erkek.jpgevrimkarsiti_alman.jpgevrimkarsiti_bengalli.jpg

evrimkarsiti_amud1.jpg

Arada ne kadar büyük farklar var değil mi? (!) Bakın resimlere siz karar verin, neandertal insan mı diye.

”Neandertaller günümüz bilimadamlarınca Homo Neanderthalensis olarak sınıflandırılır, bazı bilim adamlarıysa Homo Sapiens Neanderthalensis(Yani Homo Sapiens’in alt türü) olduğunu iddia eder.”

Homo, yani insan.Yani Homo sapiensin alt türü veya ırkı.

Alıntılar hakkında, bir bilim adamının görüşleri, incelemeleri benim için önemlidir. Bunu takmayanlardan banane.Ünlü bilim adamlarının görüşlerinin benimkiyle aynı olması önemli değil mi sizce?

”Bu onları homo sapiens sapiens yapmaz, kültür geliştirebilecek kapasitede homo türü yapar. Kültür gelişiminin benzer seyir izlemesi gayet doğaldır; Sonuç itibariyle benzer nitelikler taşıyan iki homo cinsi türünden bahsediyoruz”

Homo sapienslerin hepsi ayndır.Neandertallerin şimdi soyu tükendi(ya da asimile oldu) diye onları farklı bir sınıflamaya evrimciler sokar. Ayrıca ölülerini gömen, mızrakları, giyim bilgileri, müzik aletleri, kültürleri olan(üstelik diğer ırklarla paylaşıyorlar), ateşi kullanan ve insan olmayan bir yaratık var mıdır?

%d blogcu bunu beğendi: