At Evrimi Safsatası

Uyarı: Bu sayfadaki yazılar kodoman’a ait olmayıp, Atın Evrimine Dair Harun Yahya’nın Çarpıtmaları adlı yazıya, bir başkası tarafından dışarıdan verilen cevaptır. Yazının adresi: http://evrimkarsiti.blogcu.com/4133896/
Cevabı için tıklayın

 

Bu yazıda “Atın Evrimine Dair Harun Yahya’nın Çarpıtmaları”(¹) adlı yazıdaki yanılgılardan bahsedeceğim.

Söz konusu yazıyı yazan şahıs, Hyracotherium adlı soyu tükenmiş memeli ile şu an Afrika’da yaşayan hyrax adlı canlıya benzemediğini söylemiş.Kafatası uzunluğunun farklı olduğunu göstererek, “arasında dağlar kadar fark var” gibi sözler söylemiş. Söz konusu iki canlı birbirine benzerdir. Ve bu, Harun Yahya’nın iddiası değildir. Zaten HY kaynaklı bir sitede “kafatası ve kuyruk hariç” heryerin neredeyse tıpatıp aynı olduğu yazıyor:

“Ünlü İngiliz paleontolog Sir Richard Owen 1841 yılında, küçük bir memeliye ait bir fosil bulmuş ve buna, Afrika’da yaşamakta olan Hyrax isimli canlıya olan benzerliğinden esinlenerek, Hyracotherium adını vermişti. Hyrax, tilki benzeri küçük bir canlıydı ve iskeleti, Owen’ın fosiliyle kafatası ve kuyruk haricinde neredeyse tıpatıp aynıydı. ” (²)

Evet, zaten Hyracotherium’un ilk fosilini bulan paleontolog, bu canlının Hyrax’a benzemesinden dolayı o ismi vermiş. Atın evrimi senaryosu, zaten tutarsız bir senaryodur. Evrimciler, çeşitli at türlerinin fosillerini, büyükten küçüğe dizmişlerdir. Tabi yaşlarını ve diğer tutarsızlıkları dikkate almamışlardır.Ayrıca Hyracotherium’dan sonra gelen canlıların da bazılarının vücutları büyükken, bazılarının Hyracotherium’dan küçüktür. BBC televizyonu eski bilim editörü Gordon Rattray Taylor, bu durumu şöyle ifade eder:

“At genellikle oluşturulmuş tek örnek olarak anılır. Ancak gerçekte Eohippus’tan Equus’a olan çizgi çok düzensizdir. Ebatlarda sürekli bir artış iddiasındadır ancak gerçek şudur ki bazı varyantlar Eohippus’tan daha küçüktür, daha büyük değil. Farklı kaynaklardan örnekler görünürde ikna edici bir dizi oluşturacak şekilde bir araya getirilebilir ancak bunların zaman içinde bu şekilde gerçekten sıralandığına dair hiçbir kanıt yoktur”.(3)

Referanslar:

(1)https://kodoman.wordpress.com/2007/08/10/atin-evrimi-uzerine-carpitmalar/
(2)http://www.kuranvebilim.com/html2/evrim_teorisi/bir_zamanlar_darwinizm/darwinizm_evrim_teorisi11.htm
(3)Gordon Rattray Taylor, “The Great Evolution Mystery” New York, Harper & Row, 1983, sf. 230

%d blogcu bunu beğendi: